x 

Genel Ön Bilgi

- Kuruluşumuz toptan çalışma prensibiyle; KDV hariç 100 TL altındaki siparişleri onaylamamaktadır, dolayısıyla KDV hariç 100 TL altı ödemeleriniz, masrafları size ait olmak kaydıyla iade edilecektir.

- Siparişlerinizi Telefonla veya Ürünlerin altında yer alan "Sepete Ekle" özelliğini tıklayıp devam ederek veya e-posta yoluyla verebilirsiniz. 

- Firmamız için en önemli konu kullanıcıların güvenliğidir. Bu nedenle siparişin verildiği an ödeme bilgilerinin kontrolü yapılır.

- Bu yüzden siparişinizin gönderilmesi için öncelikle, siparişinizin onaylandığına dair e-mailin size yollanması gerekmektedir.

- Unutmayınız; size ürün gönderimi yapabilmemiz için ödemenizin elimize ulaşmış olması gereklidir.

- Normal şartlarda, Firmamızdan yaptığınız alışverişler, siparişin banka onayının sağlıklı olarak alınması halinde, İstanbul içine elinize geçen e-mailden sonraki ilk 2 iş günü içerisinde, diğer illere ise sipariş tarihini takip eden 3 iş günü içerisinde istediğiniz kargo ile ulaştırılır. Kargo seçeneği belirtmediğiniz hallerde; anlaşmalı olan kargo kuruluşu kullanılır. Bu kargo kuruluşuyla ilgili; en düşük kargo ücretini ödemeniz için özel anlaşmamız vardır.

- Kargo ücretleri Alıcıya aittir, fakat kargo firmalarıyla olan özel anlaşmalar gereği en uygun ücreti ödeyeceksiniz

- Cuma günleri sabah saat 10:00dan sonra verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır. Bayram ve tatil günlerinde işlem yapılmaz.

Sipariş teslimleri

- İstanbul içinden verilen siparişler, banka ve finans onayı alındıktan sonra en geç 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde, İstanbul dışından verilen siparişler ise en geç 5 iş günü (Pazartesi -Cuma) içerisinde teslim edilir.

- Sabah saat 10:00dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır.

- Bayram ve tatil günlerinde işlem yapılmaz.

DİKKAT ÖNEMLİ; Siparişleriniz Kargoda Sigortalı Olarak Geliyor, Fakat;

- Kargoya verilen ürünleriniz size ulaşıncaya kadar hasara karşı sigortalı olarak sevk ediliyor, fakat sigortanın geçerli olabilmesi için; Kargo elemanı size ürününüzü getirdiğinde, hemen onun yanında ürün ambalajını açıp; vuruk, kırık veya hasarlı bir durum olup olmadığını kontrol etmeniz, hasar var ise kargo elemanına rapor yazdırmanız gereklidir, böyle bir durumda ürününüz yenilenecektir. Bize haber veriniz 0212 2370749 - 0212 2370759

Yurtdışı teslimatları

- Firmamız yurtdışı teslimat da yapmaktadır. Yurtdışına sipariş için arayınız; 0212 2370749 - 0212 2370759

Siparişiniz elinize ulaşmadıysa...

- Siparişinizle ilgili soru ve sorunlarınızın çözümü için, Müşteri Hizmetleri Yetkililerine e-posta göndermeniz yeterli (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) . Uzmanlarımız en yakın zamanda durumu değerlendirecek ve çözümlerle ilgili bilgi vermek üzere sizlerle iletişim kuracaktır veya arayabilirsiniz 0212 2370749 - 0212 2370759

Unutmayınız

- Size ulaşan ürünleri; teslim almadan önce kesinlikle kargo görevlisi önünde açıp kontrol ediniz.

- Üründe herhangi bir zarar varsa kargo görevlisine tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra ürünü tam ve kusursuz teslim almış sayıldığınızı, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kargo görevlisinden hasarlı olarak teslim aldığınız ürünün sorumluluğu size aittir

Garanti Yedek Parça ve İade

- Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Fakat; en küçük problemlerinizde bize de ulaşabilirsiniz, artık siz bizim müşterimizsiniz, olası problemleri telafi edeceğimizi biliniz

- Satın aldığınız her ürünün yedek parçası en az kanuni zorunluluk süresi kadar elimizde mevcut olacaktır, Ayrıca başka kuruluşlardan aldığınız başma marka ürünlerin yedekparçalarını da bizden temin edebilirsiniz

- Almış olduğunuz ürünü, bütün kargo ücretleri tarafınıza ait olmak kaydıyla; ürünü kullanmadan / tahrip etmeden / orijinalliğini bozmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde aynen size ulaşan paketleme şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü; ürün faturası, komple ambalaj içeriği ile birlikte sipariş numaranızı ve iade sebebinizi içeren bir yazı ile iade ediniz.

- Kullanılmış, tahrip edilmiş, orijinalliği bozulmuş veya ürünün size ulaştığından başka şekilde ambalajlı ürünlerin iadesi kabul edilmez.

- Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

- Kullanılma dolayısıyla ticari değer kaybına uğramış ürünlerin, tazmin bedelini kabul dahi etseniz; kullanılmış ürünleri geri alıp almamaya karar verme takdiri tarafımıza aittir

- Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

- Kuruluşumuza ulaşan ürünlerde kullanılmış olma durumu ve bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumların tesbiti halinde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICInın, ALICIya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan   :
Adres   :
Telefon :
Faks    :
Email   :

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.mutfakmerkezi.com alışveriş sitesine üye olan kişi.
Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICInın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICIdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICIya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICInın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6 - Ürünün tesliminden sonra ALICIya ait kredi kartının ALICInın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICIya ödememesi halinde, ALICInın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICIya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICIya aittir.

4.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICIya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8 - Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9 - İşbu sözleşme, SATICI tarafından ALICIya faks veya e-posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICIya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICIya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICIya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibarıyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

DİĞER HUSUSLAR:

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, Borçlu borcun gecikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICInın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar (0)

0 oy üzerinden 0 / 5 olarak değerlendirildi

Sorunuzu veya isteğinizi aşağıdan yazabilirsiniz

  1. . .
Oyla:
0
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Henüz bu ürüne sorulmuş bir soru yok